piątek, 2 listopada 2012

wtorek, 30 października 2012

Koralikowo mi

Zacznę od tego, że już kilka dni temu otrzymałam od VanGugi wyróżnienie, które sprawiło mi wielką przyjemność i za które serdecznie dziękuję :)

Wiele blogów, które bardzo cenie i są moją inspiracją dostało już takie wyróżnienie więc żeby się nie powtarzać przekazuję wirtualnie wyróżnienie wszystkim kreatywnym blogowiczkom :)

Pisałam juz kiedyś o spotkaniach w grucznianskiej bibliotece na które uczęszczam. Do tej pory zajmowałyśmy się haftem matematycznym a w ostatni czwartek przyszedł czas na koraliki. Ja nauczyłam się latem wykonywać sznur koralikowo-szydełkowy korzystając z istrukcji zamieszczonych przez Weraph na jej blogu. Jest ona skarbnicom pomysłów i też dzięki niej nauczyłam się wyplatać koralikowe kulki :)

Na czwartkowym spotkaniupowstała piękna bransoletka z przezroczystych koralików na czerwonym cieniowanym kordonku. Narazie bez końcówek i zapięcia prezentuje się tak:
Koraliki wciągają więc przez weekend potrenowałam i nauczyłam się wyplatać koralikowe kulki. Jako, że nie miałam w domu kulek które umieszcza się w środku takiego "dzieła" umieściłam tam drewniane koraliki w bardziej podłóżnym kształcie. Efekt moich treningów prezentuje się tak:

Jak już jesteśmy w temacie koralików to pochwalę się, że korzystając z wzoru zamieszczonego w "Twórczych inspiracjach" wyplotłam też kilka par kolczyków

Świat koralików wciąga więc ostatnio troche posiedziałam przy komputerze przeglądając różne stronki z biżuterią koralikową i jestem pod wrażeniem. Zbieram informacje o różnych technikach, planuje zakupy koralikowe i oczami wyobraźni wiedze już piękną biżuterię :) Ależ się rozmarzyłam.


Pozdrawiam Was serdecznie i witam nowe obserwatorki oraz dziekuję za wszstkie przemiłe komentarze :)